Başlangıç > Son dakika > Ağca için sefa zamanı

Ağca için sefa zamanı

Avukat Gültekin, Ağca’nın konakladığı Sharton Otel’de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ağca’nın 20 Ocak tarihinde düzenleyeceği basın toplantısında sorulara cevap vereceğini kaydetti. Ağca’nın ne söylediğinin dağıtılan yazılı metinlerde olduğunu ifade eden Gültekin, Ağca’nın otele girişinde ‘ben tanrı değilim, tanrının oğlu da değilim’ dediğini hatırlattı.

Gültekin, ‘2006 yılında askerliğe elverişil olmadığına dair raporu mu onaylandı. Yoksa bir teshis mi konuldu?’ şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: “2006 yılında verilen rapor Sağlık Daire Başkanlığı tarafından onaylanmadığı için geçersiz sayıldı. Bunu bir kontrol muayenesi de sayabilirsiniz, yeni bir rapor da sayabilirsiniz.” dedi.

‘Tetkik yapıldı mı?’ sorusuna ise Gültekin, tetkik yapılmadığını, tek tek doktorlara muayene olduğunu ve daha sonra sağlık kurulu karşısına çıkarak muayene olduğu ve raporunu aldığını kaydetti. Askerliğe gitmemesine sağlayan bulgunun ne olduğunun sorulması üzerine Gültekin, 2006 yılındakinin aynısı anti sosyal kişilik bulgu olduğunu ifade etti. ‘Otel masraflarını kim karşıladı?’ şeklindeki sorulara ise Gültekin, otel masraflarının kendisi tarafından karşılandığını cevabını verdi. Film teklifi alıp almadığı ile ilgili bir başka soruya ise Gültekin, Ağca’nın film yapmak istediğini söyledi.

Gültekin, güvenlik endişeleri bulunup bulunmadığı yönündeki bir soruya ise “Burası Türkiye. Türkiye’nin çok güvenli olduğuna inanıyoruz.” şeklinde cevap verdi. Gültekin, güvenlik talebinde bulunmayacaklarını kaydetti.

Reklamlar
Kategoriler:Son dakika
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: